اطلاعات کاملی از پژو ۲۰۶ SD

یکی از اتوموبیل های با کیفیت خوب پژو ۲۰۶ اس دی می باشد این اتوموبیل از زمان ورودش تا به حال به خوبی موفق شده است رضایت مشتریان خود را جلب نماید .

اگر بخواهیم برای شما چند نمونه از ویژگی های مثبت این اتوموبیل را نام ببریم می توانیم به مواردی مثل : داشتن ایمنی مناسب و مصرف سوخت پایین و همچنین داشتن شتاب خیلی خوب و نهایتا کیفیت نسبتا خوب اتاق خودرو و همچنین کیفیت نسبتا خوب وسایل موتور اشاره نماییم .

 

چون که پژو ۲۰۶ در کشور ما خیلی طرفدار دارد برای شما در این مقاله اطلاعاتی درباره یکی از نسخه های این خودرو یعنی پژو ۲۰۶ اس دی  آورده ایم

۲۰۶ صندوقدار که با ایده ایران خودرو و مشارکت شرکت پژو فرانسه به طراحی و تولید رسید، هم اکنون در شش تیپ مختلف به بازار کشور عرضه شده و در مقایسه با ۲۰۶‌هاچ بک، خودروی خانوادگی‌تر به شمار می‌رود.

از میان این مدل‌های ششگانه، فقط V20 موتوری ۱۵۰۰ سی سی دارد وv1، V2، V8 ، V9 و V10، دارای موتوری ۱۶۰۰سی‌سی هستند که قدرتی معادل ۱۱۰ اسب بخار تولید می‌کنند.

حداکثر سرعت شش تیپ یاد شده، تا حدودی با یکدیگر متفاوت است، به نحوی که با v1 و v8 تا ۱۹۳ کیلومتر در ساعت می‌توانید گاز دهید اما با v9 تا ۱۸۹ و با V10 و V2 v20 نیز می‌توان تا مرز ۱۷۰ کیلومتر در ساعت پدال گاز را فشرد.

از بین تیپ‌های مذکور، تنها v9 اتوماتیک است و بقیه دستی به حساب می‌آیند.

همچنین میانگین مصرف ترکیبی V8 و V1 6/6 لیتر، v9، ۳/۷ لیتر، V2 و V10، ۴/۷ لیتر و v20 نیز ۴/۶ لیتر است. البته دو مدل V2 و V10 دوگانه سوز هستند.

از تجهیزات ایمنی و امکانات رفاهی این خودرو می‌توان به کیسه ایمنی هوا، سیستم ترمز( ABS )، تنظیم برقی آینه‌ها با گرمکن برای تیپ‌های V2، V8، V10، V9 و تنظیم صندلی به صورت دستی و همچنین وجود مه شکن عقب و جلو در همه تیپ‌ها اشاره کرد.

این خودرو در مدل صادراتی خود دارای آپشن‌هایی مانند چراغ اسپرت عقب، قطعات همرنگ بدنه، رینگ آلومینیومی و سپر جلوی اسپرت است.

پژو ۲۰۶ صندوق دار پنجمین و آخرین نوع از ۲۰۶های تولیدی است. این خودرو در میان مدل های دیگر خانواده خود شامل ۲۰۶ هاچ بک ۳ در و ۵ در، کوپه روباز و استیشن به دلیل برخورداری از صندوق عقب بیشتر مورد توجه خانواده های ایرانی قرار گرفته است.

 

پژو ۲۰۶ صندوقدار یا SD که طراحی آن توسط مهندسان ایرانی صورت گرفته برای اولین بار در نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۰۵ در غرفه پژو در معرض دید قرار گرفت. در حال حاضر ۲۹ تیپ متنوع از ۲۰۶ هاچ بک و صندوقدار در ایران خودرو تولید می شود که ۱۵ تیپ آن به بازار داخل و ۱۴ تیپ دیگر به بازارهای صادراتی اختصاص پیدا کرده است.

 

خودروی ۲۰۶ صندوق دار در حال حاضر حدود ۶ تیپ را در نمایندگی ها به فروش میرساند که مدلهای  V1 و V2وV8وV9وV10وV20 میباشد که هر کدام تفاوتهایی با هم دارند که به آنها خواهیم پرداخت

 

تفاوت این مدل خودرو نسبت به ۲۰۶ هاچ بک طبق بررسی های صورت گرفته به شرح زیر است :

در ۲۰۶ صندوق دار شتاب خودرو به نسبت وزن بیشتر صندوق و در بعضی مدلها مخزن گاز کمتر شده است ولی در مقابل نرمی و تعلیق بهتری نسبت به ۲۰۶ هاچ بک به ارمغان آورده است .

در مجموع تیپهای ۲۰۶ صندوق دار از لحاظ امکانات بسیار شیبه به ۲۰۶ هاچ بک هستند و تفاوت آنها در شتاب گیری و همچنین طبیعتا در صندوق عقب و سوخت گاز است .

در بعضی مدلهای صندوق دار مانند V2 و V10 از موتور پایه گازسوز استفاده شده است که البته به نسبت زیادی قیمت افزایش یافته و مدل V2 کاملا شبیه به V1 مبیاشد که همه امکانات آنها از تیپ ۲ معمولی برگرفته شده است و البته در این دو مدل از موتور ۱۶۰۰ سی سی استفاده شده است  با این تفاوت  که V1 صندوق دار است و V2 گازسوز نیز هست .

مدل V8 نیز کاملا شبیه تیپ ۵  خودروی ۲۰۶ هاچ بک است با این تفاوت که صندوق به آن اضافه شده است .

مدل V9 نیز به مانند مدل ۲۰۶ معمولی تیپ ۶ هست که گیربکس اتوماتیک دارا میباشد.

مدل V10 با حفظ تمام خصوصیات V8 از سوخت گاز نیز استفاده میکند.

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید