بررسی طراحی های سدان های پژو ۲۰۶ و پژو ۳۰۷

اتومبیل های «پژو ۲۰۶» و «پژو ۳۰۷» خودروهایی هستند که طراحی آن ها خاص و منحصر به فرد است از این رو طبیعی است که اضافه نمودن صندوق به این خودروها و خارج نمودن این ها از حالت هاچ بک به سدان امر پیچیده ای است .

به طور کلی در همه خودروها اضافه کردن صندوق به هاچ بک ها کار سختی است اما در دوخودروی مذکور بنابه دلیل بیان شده سختتر است .

با وجود سخت بودن این اقدام اما باز هم مشاهده می نماییم که هم برای «پژو ۲۰۶» و هم برای «پژو ۳۰۷» این اقدام صورت گرفته است لذا در این مقاله به مقایسه و بررسی نوع سدان این دو خودرو و چگونگی طراحی آن ها می پردازیم تا ببینیم کدام یک بهتر عمل کرده اند :

ابتدا با «۲۰۶» شروع می‌کنیم. این خودرو در نسخهٔ هاچ‌بک طراحی بسیار هماهنگ و زیبایی دارد اما اضافه شدن صندوق موجب شده کمی این هماهنگی و زیبایی مخدوش شود.

با توجه به اینکه در طراحی ۲۰۶ صندوقدار پای ایران‌خودرو به میان بوده است، همواره به کاهش هزینه‌ها توجه شده است به‌گونه‌ای که در بخش جانبی خودرو تا ستون C، هیچ تفاوتی میان نسخهٔ هاچ‌بک و صندوقدار وجود ندارد. به همین دلیل با نگاه به قسمت جانبی ۲۰۶ SD، صندوق مانند قطعه‌ای اضافه به نظر می‌رسد که به بخش عقبی خودرو چسبانده شده است. برای طراحی صندوق نیز از نسخهٔ کابریولت ۲۰۶ و همین‌طور پژو ۶۰۷ الهام گرفته شده است اما بازهم به دلیل کاهش هزینه‌ها، برای چراغ‌های عقب از همان چراغ‌های نسخهٔ هاچ‌بک استفاده شده است درحالی‌که عمدتاً هاچ‌بک‌هایی که صندوقدار می‌شوند از چراغ‌های عقب متفاوتی بهره می‌برند.

در سوی دیگر ۳۰۷ اما رویهٔ متفاوتی در پیش‌گرفته است. در نسخهٔ سدان این خودرو برخلاف ۲۰۶ در قسمت ستون C تغییراتی ایجاد شده و یک لچکی به آن اضافه شده است؛ بنابراین همین تغییر کوچک تأثیر زیادی در زیبایی نمای جانبی ۳۰۷ سدان داشته و کاملاً هماهنگ‌تر از ۲۰۶ SD به نظر می‌رسد.

همچنین در این بخش حس اضافه بودن صندوق نیز به چشم نمی‌آید چراکه صندوق فرم معقول‌تری داشته و کاملاً با بدنهٔ اصلی ماشین یکپارچه و هماهنگ به نظر می‌رسد. در قسمت عقب ۳۰۷ سدان نیز بازهم برخلاف ۲۰۶ شاهد استفاده از چراغ‌های کاملاً متفاوتی با نسخهٔ هاچ‌بک هستیم که این هم موجب برتری طراحی ۳۰۷ نسبت به ۲۰۶ می‌شود. البته هرچند چراغ‌های عقب ۳۰۷ سدان طراحی جذابی ندارند اما هماهنگی کاملی با این بخش داشته و مناسب یک خودروی سدان هستند درحالی‌که چراغ‌های عقب ۲۰۶ هاچ‌بک در نسخهٔ سدان چندان نمای جالبی ندارند.

بااین‌حال هرچند هردوی این خودروها سال‌ها است که از سبد محصولات اصلی و جهانی پژو کنار گذاشته شده‌اند اما به دلیل اینکه هر دو در کشورهای ایران و چین همچنان در حال تولید هستند، بد نبود که مقایسه‌ای میان طراحی آن‌ها داشته باشیم تا ببینیم کدام‌یک در امر تبدیل یک هاچ‌بک به یک سدان موفق‌تر عمل کرده‌اند.

در پاسخ به این سؤال می‌توان گفت که پژو ۳۰۷ سدان تا حدودی در این زمینه برتر است چراکه با لچکی ستون C، چراغ‌های عقب متفاوت و فرم زیباتر صندوق، طراحی هماهنگ‌تری نسبت به ۲۰۶ SD دارد که در آن بیشتر به کاهش هزینه‌ها توجه شده است.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید