بررسی پژو ۲۰۷ جانشین پژو ۲۰۶

شرکت پژو یک محصول دیگر به نام پژو ۲۰۷ را تولید نموده است که این خودرو هم نیز یک سوپرمینی دیگر از این کمپانی می باشد .

در سال ۲۰۰۶ بود که از این خودرو رونمایی به عمل آمد و در سال ۲۰۰۷ هم نیز در جاده های کشورهای اروپا دیده شد .

تولید اتومبیل پژو ۲۰۷ در کشورهای اسلواکی و اسپانیا و فرانسه می باشد .

در واقع خودروی پژو ۲۰۷ جانشین خودروی پژو ۲۰۶ شده است پایه تولید این اتومبیل مثل سیتروئن C3 می باشد .

برای پژو ۲۰۷ سه موتور ۱٫۴ لیتری طراحی گردیده است به گونه ای که یکی ۹۰ اسب بخار و دیگری ۷۰ اسب بخار و نهایتا یک نمونه VTi که ۹۵ اسب‌بخار قدرت دارد را شامل می‌شود.

همچنین چهار نمونه ۱٫۶ لیتری بر روی ۲۰۷ قابل نصب است که نمونه Sport آن ۱۲۰ اسب‌بخار، نمونه GT آن ۱۵۰ اسب‌بخار، نمونه HDi آن ۱۱۰ اسب‌بخار و نمون Turbo آن ۱۷۵ اسب‌بخار قدرت دارد.

این خودرو به صورت هاچ‌بک، دودر کوپه و کانورتیبل و پنج‌در استیشن‌واگن عرضه می‌شود.

پژو۲۰۶ از سال ۱۳۸۰در خط تولید ایران‌خودرو، تولید می‌شود که اتفاقا بسیار موفق بوده و از فروش بالایی برخوردار است. پژو ۲۰۷ هم محصول دیگر ایران خودروست که شبیه به ۲۰۶ است و تنها در نمای جلو تفاوت‌هایی با هم دارند و هم‌اکنون نیز در دو مدل دنده اتوماتیک و دنده دستی در بازار موجود است.

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانا(داناخبر)، در این گزارش تصمیم داریم ۲۰۶ و ۲۰۷ را با هم مقایسه کنیم تا دریابیم به واقع این دو خودرو با یکدیگر یکی هستند یا خیر؟

اگر سری به پیشینه ۲۰۶ بزنیم متوجه می‌شویم این خودرو در کلاس خودروهای سوپرمینی قرار می‌گیرد و سال ۱۹۹۸ وارد بازارهای جهانی شده است و بعد از توقف تولید فیس‌لیف این خودرو با نام ۲۰۶ در بازار اروپا در دسترس است.

این خودرو در نمونه‌های سه‌در و پنج‌در هاچ‌بک، چهاردر سدان، دودر کوپه و کابریولت و پنج‌در استیشن‌واگن در بازارهای جهانی عرضه می‌شود.

۲۰۶ همچنین در کشورهای فرانسه، انگلستان، ایران، برزیل، آرژانتین، چین، اندونزی و مالزی تولید می‌شود.

فیس‌لیفت ۲۰۶ معمولی است که نمای جلوی آن کاملا تغییریافته است که بسیار شبیه به ۲۰۷ است اما در قسمت کابین نیز با خودروی ۲۰۶ معمولی تفاوت داشته که البته این تفاوت تنها به داشبورد ختم می‌شود.

این خودرو در ایران با نام ۲۰۷i  تولید می‌شود که البته در سایت پژو این نام توسط این کمپانی تایید شده و گفته‌اند که در ایران و در برخی از کشورها به دلیل شباهت زیاد به ۲۰۷ این خودرو با این نام عرضه می‌شود.

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید