پژو آریان یا همان ۲۰۶ اس دی

پژو آریان یا همان پژو ۲۰۶ اس‌دی  :

با همکاری دو کمپانی پژو و ایران خودرو ۵ امین نسخه از خودروی پژو ۲۰۶ تولید شده است این خودرو با نام پژو آریان و یا پژو ۲۰۶ اس دی در میان مردم معرفی شده است

علتی که سبب شد تا خودروسازان به سمت این اتوموبیل بروند کم بودن حجم صندوق عقب پژو ۲۰۶ بود . این خودرو در سال ۲۰۰۶ معرفی گردید حجم صندوق عقب پژو ۲۰۶ اس دی معادل ۳۸۵ لیتر می باشد

این اتوموبیل به کشور های ترکیه و الجزایر و روسیه از طریق ایران ارسال می گشت .

 

نام اس دی (SD) برگرفته از واژه سدان (sedan) می‌باشد. این خودرو یکی از محصولات شرکت ایران خودرو واقع در تهران است و در تیپ‌های مختلفی به بازار وارد شد و با توجه به تیپ و آپشن استفاده شده در خودرو در قیمت‌های مختلفی مورد خرید و فروش واقع می‌شد. تولید این خودرو در اکتبر ۲۰۰۸ در آمریکای جنوبی و با نام “Passion 207” آغاز گردید. همچنین در بازارهای چین و مالزی این خودرو با نام ۲۰۷ به فروش رسید.

 

پژو ۲۰۶ یک خودروی سواری تولید شرکت پژو است که به جهت هندلینگ مناسب، جذابیت ظاهری و هچنین گزینه‌های گوناگون و فراوان در سراسر جهان طرفداران زیادی داشت و در ایران با ۶ تیپ تولید و عرضه می‌شد.

اگرچه در سال ۲۰۱۰ در بسیاری از کشورهای اروپایی تولید آن متوقف شد، اما فروش آن با تغییر در چهره، با نام +۲۰۶در اروپا از سال ۲۰۰۹ آغاز شد و تا سال ۲۰۱۲ ادامه یافت.

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید