پژو ۲۰۶ و سه ستاره شدنش

گزارش اخبار رسمی :

آن گونه که از ارزشیابیی که در آبان ماه سال جاری به وسیله کمپانی بازرسی کیفیت و استاندارد ایران برآمده است این گونه مشخص شده است که خودروی «پژو ۲۰۶» هاچ بک موفق شده است که ۳ ستاره ایمنی را اخذ نماید .

اخذ نمودن ۳ ستاره ایمنی توسط خودروی «پژو ۲۰۶» نشان از بهبود یافتن سطح کیفیت این خودرو دارد.

علاوه بر مطالب بیان شده در بالا خودروی «پژو ۲۰۶» صندوق دار هم در ارزیابی که در مهر ماه صورت گرفته بود موفق شده بود تا ۳ ستاره ایمنی را کسب نماید .

بنابر گزارش ارائه شده توسط اخبار رسمی و نقل گردیده از روابط عمومی کمپانی «ایران خودرو» :

خودروی «پژو ۲۰۶» که یک اتومبیلی است که بیشتر جوان ها به سوی آن جذب می گردند و به طور کلی طرفداران زیادی را از آن خود ساخته است بر اساس آخرین گزارشاتی که ارزشیابی ملی اتومبیل های داخلی کمپانی بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در اختیار قرار داده است توانسته است ۳ ستاره کیفی را از آن خود سازد .

برمبنای این گزارش،‌ اجرای برنامه های بهبود کیفی در فرآیند تولید این محصول اعم از طراحی، تولید، کیفیت، تامین و فروش ایران خودرو منجر به کسب این موفقیت شده است.

این گزاش می افزاید، محصول ۲۰۶ که در آبان ماه بیشترین سهم تیراژ تولید در میان خودروهای سواری ساخت داخل را داشته براساس ارزیابی های سختگیرانه شرکت بازرسی سه ستاره کیفیت را کسب کرده و تقویت نقاط بهبود این محصول در خطوط تولید ایران خودرو همچنان ادامه دارد.

گفتنی است، در جدول رتبه بندی کیفیت خودروهای ساخت داخل در آبان ماه، محصولات سوزوکی گراندویتارا، رانا،‌ تندر ۹۰ دستی و اتوماتیک و همچنین وانت تندر ۹۰ در سطح کیفی سه ستاره قرار گرفته اند. پروژه های ارتقای کیفی برای کلیه محصولات ایران خودرو درحال اجرا است و دست یابی به اهداف تعیین شده در این حوزه با جدیت زیادی دنبال می شود.

پژو ۲۰۶ یک خودروی سواری تولید شرکت پژو است که به جهت هندلینگ مناسب، جذابیت ظاهری و هچنین گزینه‌های گوناگون و فراوان در سراسر جهان طرفداران زیادی داشت و در ایران با ۶۶ تیپ تولید و عرضه می‌شد.

اگرچه در سال ۲۰۱۰ در بسیاری از کشورهای اروپایی تولید آن متوقف شد، اما فروش آن با تغییر در چهره، با نام+۲۰۶ در اروپا از سال ۲۰۰۹ آغاز شد و تا سال ۲۰۱۲۲ ادامه یافت.

زمینه تجاری :

بیش از ۸۲ درصد تولید پژو ۲۰۶ در فرانسه به صادرات اختصاص می‌یافت و۱۴۵ بازار صادراتی در اختیار داشت، بیشترین فروش این محصول در کشورهای فرانسه (۱٫۱میلیون)، انگلستان (۵۴۰ هزار)، اسپانیا (۴۰۰۰ هزار)،ایتالیا (۴۶۵ هزار) و آلمان (۳۳۱ هزار) بود و هم‌چنین با داشتن ۴ کارخانه (بجز ۲۲ کارخانه در فرانسه) تولید و مونتاژ ۲۰۶ در کشورهای انگلستان، ایران، برزیل و آرژانتین از مرز ۳۱۰۰۰ دستگاه در روز گذشت.

مدل‌ها :

  • هاچ بک سه درب
  • هاچ بک پنج درب
  • استیشن (SW)
  • کوپه روباز (CC)
  • GTi 3-door
  • RC (GTi 180) 3-door
  • صندوقدار (SD)
  • +۲۰۶

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید