PEUGEOT 206 | پژو ۲۰۶ (تیپ۴)

خودروی ۲۰۶ تیپ ۴ دارنده موتور ۱۶۰۰ سی سی ۱۶ سوپاپ با کد JP4/TU5 و همچنین گیربکس اتو ماتیک Autoadaptive AL4  است .
این موتور نسبت به موتور TU3 که نسبت به موتور ۲۰۵ تنها سرسیلندرش عوض شده است و به آن انژکتور اضافه گشته است  , یک موتور کاملا جدید با کارایی بسیار بالا است .
۱۱۰ اسب در ۵۶۰۰ دور در دقیقه و ۱۳۷ نیوتن متر گشتاور در ۴۰۰۰ درو ویژگی می باشد که  که به آسانی این خودرو را در تمامی نبردهای خیابانی پیروز می کند.
بر خلاف  شایعاتی که می گفتند تعداد زیادی ۲۰۶ بصورت ساخته شده وارد ایران شده است باید گفت که فقط ۱۹۱ دستگاه از همین تیپ ۴ در نخست ویژه  جانبازان آن هم بصورت SKD وارد گشت  که به این معنی بود که ماشین ها آماده و داخل جعبه ای بودند که میبایست صندلی ها و لاستیک ها روی آن نصب گردند .
این خودرو ها دارای رنگ های بیشتری  بودند و علاوه بر ۲۰۶ های اتوماتیک تیپ ۴ که بعد ها در ایران تولید شد دارای سنسور باران , محفظه مخفی زیر صندلی شاگرد , توری نگهدارنده داخل صندوق و تودوزی با رنگ های متنوع است .
اما  مشکل این مدل سیستم تعلیق آن می باشد  چون که در تیپ ۴ وارداتی از همان فنربندی مورد استفاده در ماشین های اروپایی بهره گرفته شده است و این بدان معنی می باشد  که توان  مقاومتی  پستی و بلندی های خیابان های غیر استاندارد ایران را نداشته و در نهایت  بسیاری از ناحیه رام و جلوبندی دچار مشکل شدند.

توضیح بیشتر در مورد تعلیق ۲۰۶ ایران این که ماشین های ایران از فنربندی مخصوص جاده های ناهموار بهره میگیرند و در نتیجه ارتفاعشان ۲ سانتیمتر از نمونه های اروپایی بیشتر است.

 

 

 

خودروی پژو ۲۰۶ یکی از موفق ترین تولیدات شرکت پژو در سالهای اخیر بوده که مورد توجه بسیاری از جوانان قرار گرفته و به عنوان یک خودروی اسپورت در میان جوانان ایرانی جا شناخته گشته است  پژو ۲۰۶ در ۵ تیپ مختلف تولید میشه، . تعدادی مشخصات این خودرو که در تمام تیپ های  این خودرو برابر است  :
.: بدنه :.
طول این خودرو ۳۸۳۵ میلیمتر، عرض آن ۱۶۵۲ و ارتفاعش ۱۴۳۰ میلیمتر می باشد
.: سیستم فرمان و تعلیق :.
فرمان پژو ۲۰۶ از نوع هیدرولیک و قطر دایره گردش آن ۹/۸۵ متر است. تعلیق جلو از نوع مک فرسون و تعلیق عقب از نوع بازویی با میله چرخشی عرضی است.
.: تجهیزات استاندارد :.
تجهیزاتی که در هر ۵ تیپ این خودرو وجود دارد عبارتند از:
× چراغ مه شکن عقب و جلو
× شیشه گرمکن عقب
× قابلیت تا کردن صندلی های عقب
× قفل مرکزی
× کولر

 

از پژو ۲۰۶ چیزهای زیادی برای گفتن وجود داره که به اختصار عرض میکنیم:
× استفاده کردن از سیستم سیم کشی Bsi که موجب کاهش یافتن پیچیدگی سیم کشی و ارتباط راحت تر بین قسمت های مختلف خودرو میشود
× قطع شدن جریان سوخت در صورت واژگون شدن خودرو برای جلوگیری از حریق در خودرو.
× مقاومت بالای بدنه خودرو، بدین صورت که اگر از روبرو با سرعت ۶۵ کیلومتر تصادف کند تنها به میزان ۴۰درصد آسیب خواهد دید.
× قابلیت استفاده از بنزین با اکتان پایین که با یک سیستم اسکن وضعیت موتور صورت می گیرد ، در خودروهای دیگر در صورت استفاده از بنزین با اکتان پایین موتور خودرو دچار آسیب میشود.
× قابلیت استفاده از باطری های نوع Mf که نیاز به اسید و نگهداری ندارند و از عمر بالاتری برخوردارند.
× موتور خودرو به طور اتوماتیک تنظیم میشود و با هر وضعیت آب و هوایی به راحتی و به صورت نرمال کار میکند.
× سیستم امنیتی خودرو به گونه ای است که اجازه استفاده از قطعات یک خودروی ۲۰۶ را بر روی خودروی دیگر (چه ۲۰۶ و چه نوع دیگر) نمی دهد. همچنین خودرو بدون سوویچ اصلی هرگز روشن نمیشود و در صورت جا ماندن سوویچ در اتومبیل شما را با صدای بوق آگاه میکند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید